RSS

Witaj!

Moje zdjęcie
Witam na moim blogu poświęconym muzyce Dance. Mam nadzieję ,że będziemy wspólnie słuchać utworów, oglądać wideoklipy i będziemy dzielić się wrażeniami, wspomnieniami z danymi utworami. Życzę miłej zabawy i Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Pozdrawiam :-*

Ace Of BaseLinn Berggren


Malin Sofia Katarina Berggren urodziła się 31 października 1970 roku. Była liderka zespołu Ace Of Base. Jest wielką fanką Michaela Jacksona. Ogłoszono jej odejście z zespołu w 2007 roku. Do dziś nikt nie zna przyczyny jej odejścia. Od 1996 roku na koncertach mało ją widać bo zażyczyła sobie by kamery nie pokazywały jej twarzy. Często chowała się za kimś z członków zespołu. Na albumie Da Capo widać ją na zdjęciach lecz ciągle gdzieś z tyłu. Ostatni raz widziano ją w 2002 roku w Niemczech. Do dziś nie wiadomo co się z nią dzieje


Ulf Ekberg

Ulf Gunnar Ekberg urodził się 6 grudnia 1970 roku w Goteborg. Wraz z Jonasem jest założycielem grupy Ace Of Base. Jest przyjacielem całego rodzeństwa Berrgren'ów. Jego pseudonim to Buddha. Był partnerem modeli i aktorki Emmy Sjöberg w latach 1994-2000. Pisze teksty piosenek wraz z Jonasem. Udziela się wokalnie na kilkunastu piosenkach a także na koncertach. Organizuje i wspiera corocznie imprezy charytatywne. W latach 80. był członkiem amatorskiego zespołu Commit Suiside, popierającego tendencje rasistowskie.Jenny Berggren

Jenny Cecilia Berggren urodziła się 19 maja 1972 roku. Siostra Jonasa i Linn. Odeszła z Ace Of Base w 2007. Karierę solową zaczęła w 2010 roku. Wydała trzy single i jeden studyjny album zatytułowany "My Story". 18 września 2004 roku wyszła za mąż. Ma dwójkę dzieci - córkę i syna. Nagrała także płytę z punk rockowym zespołem Arose.Jonas Berggren

Jonas Petter Berggren urodził się 21 marca 1967 roku w Goteborgu. Jest muzykiem jak i wokalistą. Jest Bratem Linn i Jenny. Znany również jako Joker lub JP. Gra na gitarze i klawiszach. Jest autorem największych hitów Ace Of Base. Założył własne studio o nazwie The Barn. Pracował także z Dj'em Bobo, Army of Lovers, E-Type i Meją. Jest producentem grupy Yaki-da. Zespół ten przypomina brzmienie Ace Of Base.

Clara Hagman

Clara Hagman urodziła się 9 lipca 1991 roku w miejscowości Gavle w Szwecji. Brała udział w Szwedzkim idolu. Niestety nie wygrała. W jednym odcinku gościem był Ulf. Gdy usłyszał Clarę po raz pierwszy, od razu spodobała mu się jej barwa głosu. Gdy ta opuszczała program, Ulf zaproponował jej udział w Ace Of Base. W 2012 roku Clara zdecydowała się na opuszczenie grupy Ace Of Base.


Julia Williamson

Julia Williamson urodziła się 25 sierpnia 1983 roku w małym miasteczku Kristianstad w Szwecji. Od młodych lat chciała pracować jako piosenkarka i performerka. Jako dziewczynka śpiewała w kościele. Jest wielką fanką Michaela Jacksona i Madonny. Przychodząc na próby do Ace of Base wystarczyło ,że zaśpiewała kilka wersów a już spodobała się chłopakom z Ace Of Base. Jonas stwierdził ,że wokalnie Julia brzmi jak Linn. Dlatego została wokalistką grupy. Miała zostać wokalistką grupy jak jeszcze śpiewała Jenny, niestety ta nie chciała innej wokalistki.

Pod koniec lat 80 zespół nazywał się Tech-Noir. Koncertowali w klubach w całej Szwecji, prezentując własny materiał, zainspirowany twórczością takich artystów jak The KLF czy Snap! Na początku lat 90 grupa zaczęła myśleć nad nową nazwą formacji i tak powstało Ace Of Base. Pierwszą piosenkę demo, którą przedstawiono w wytwórni Telegram Records była "Whell A Fortune", jednak nie spisano kontraktu z wytwórnią a sprzedano go po niskiej cenie dla Mega Records. W 1992 roku nagrano wideoklip dla utworu i wydano pierwszy singiel właśnie z tą piosenką. 
Utwór trafił na listy przebojów ale w szybkim tempie niestety je opuścił. Następnie zespół spróbował sił z nowym demo zatytułowanym "Mr Ace" u producenta Denniza Pop. Utwór ostatecznie wydano pod nazwą "All That She Wants" i w 1992 roku stał się wielkim hitem grupy. 
Wytwórnia Mega Records postanowiła podpisać kontrakt z grupą na wydanie albumu studyjnego. Krążek został nagrany w ciągu kilku tygodni. Nadchodzący album promował singiel "Happy Nation", a sam krążek, stał się ogromnym hitem w Danii i doszedł do 1 miejsca na listach przebojów w Europie. 
Rok później ten sam album wydano pod nazwą "The Sign", i "Happy Nation (US Version). Oba albumy miały dodatkowo nowe utwory tj. "The Sign", "Don't Turn Around", "Living In Danger". Do wszystkich wymienionych piosenek nakręcono wideoklipy i wydano single. Płyta "Happy Nation" okazała się strzałem w dziesiątkę i dużym ogólnoświatowym sukcesem komercyjnym. Grupa zaplanowała dwuletnią trasę koncertową promującą album Happy Nation. W 1994 roku zespół pracował ciężko nad nowym albumem ponieważ mieli podpisany kontrakt na nowy krążek niemal na całym świecie. Napisano 17 utworów, które zostały umieszczone na drugim studyjnym albumie zatytułowanym "The Bridge". Pierwszym singlem promującym krążek był "Lucky Love", który w 1995 roku wzbił się na 1 miejsca list przebojów. Na rynku amerykańskim zamiast "Lucky Love" wydano singiel "Beautiful Life" ponieważ uznano ten pierwszy za nie odpowiedni. 
Krążek "The Bridge"  zdobył status płyty platynowej i sprzedał się w 6 milionach egzemplarzy. Niestety nie udało się przebić pierwszego albumu. W czerwcu 1998 roku wydali nowy album studyjny zatytułowany "Flowers" a sami artyści stwierdzili, że jest to najlepszy ich album. 
Tytuł krążka wywołany jest faktem, że grupa wierzyła iż nagrane piosenki na albumie komponują się idealnie tworząc bukiet kwiatów. Na albumie słyszymy w większości śpiewającą Jenny zamiast Linn. Na promocyjnych fotografiach także nie było za dużo Linn. Niechęć Linn do bycia liderem i główną wokalistką grupy była tłumaczona uszkodzeniem głosu, obawą przed lataniem samolotem i znienawidzeniem sławy. Pierwszym singlem był utwór "Life Is A Flower". W bardzo szybkim tempie stał się hitem i był to najczęściej puszczany utwór w rozgłośniach radiowych w 98 roku. Drugim singlem był "Cruel Summer" i był to utwór bardziej taneczny od poprzedniego. Utwór także jest wielkim hitem grupy. Tego samego roku w USA wydano ten sam album pod innym tytułem "Cruel Summer" zmieniając tylko ustawienie nagranych piosenek na krążku. Producent jedynie poprosił Linn o nagranie utworu "Everytime It Rains", zaś "Life Is a Flower" został nagrany ponownie i wydany pod nazwą "Whenever You're Near Me" - utwór ten został drugim singlem. "Always Have, Always Will" i "Travel to Romantis" zostały wydane w Europie i uplasowały się na listach przebojów m.in. w państwach skandynawskich. "Everytime It Rains" został wydany jedynie w Wielkiej Brytanii, podobnie jak reedycja albumu Flowers. W 1999 roku zespół wydał kompilację z największymi hitami zatytułowaną "Singles Of The 90's" a na płycie pojawiły się nowe piosenki pt. "C'est La Vie", "Hallo, Hallo" i "Love Is December". Czwarty studyjny album został nazwany "Da Capo" i został wydany 30 września 2002 w Europie i w Japonii. Album pierwotnie zawierał 12 utworów a datę wydania wielokrotnie przekładano z uwagi na nieporozumienia z wytwórniami muzycznymi. 
Tytuł płyty pochodzi od zwrotu Da capo al fine, który oznacza "od nowa od początku". Album był próbą powrotu zespołu do ich brzmienia z wczesnego okresu ich kariery. Pomimo tego, ze album pojawił się na listach przebojów w wielu europejskich krajach, nie okazał się sukcesem komercyjnym w podobnym stopniu, jak jego poprzednicy. W trasę koncertową wyruszyli jedynie Jenny i Ulf  obejmującą Szwecję, Danię, Norwegię, Finlandię, Niemcy, Polskę i Austrię. Linn pojawiła się jedynie na jednym koncercie w Niemczech. Singlami promującymi album były "Beautiful Morning",  "The Juvenile" i "Unspeakable". Niestety żaden z nich nie okazał się wielkim hitem. Utwór "Unspeakable" z powodu małej popularności nie doczekał się swojej promocji. Grupy przez dłuższy czas nie było widać w mediach. Powrócili dopiero pod koniec 2005 roku, dając koncert na belgijskim festiwalu Night Of The Proms, grając swoje największe hity. Następnie zespół powrócił do Szwecji i zaczął prace nad swoim piątym albumem studyjnym. Niestety nie doszło do nagrania takiego albumu - bynajmniej nie w takim składzie. W 2007 roku zespół zaczął koncertować m.in. w Danii, Estonii, Indiach. Ekberg w wywiadzie udzielonym 28 listopada 2007 roku potwierdził, iż Linn Berggren nie jest już oficjalnie członkiem zespołu i nie zostanie zaangażowana do pisania materiału na nowy album. Grupa koncertowała bez Linn właściwie już od 1999. Jenny potwierdziła odejście Linn z zespołu w wywiadzie udzielonym duńskiej prasie: "Ona nie jest częścią Ace of Base już od kilku lat". Po odejściu z grupy Linn zapowiedziała skupienie się na studiach i rodzinie. Zespół rozpoczął nagrana albumu 4 listopada 2007, po oficjalnym odejściu wokalistki. 
Pomimo tego, ze zespół nie podpisał z żadną wytwórnią kontaktu na wydanie płyty, jej wydanie było zapowiedziane na lato 2009. Nowym menadżerem zespołu został Orlando John, który wcześniej już pracował z zespołem. 12 listopada 2008 wydano składankę hitów i teledysków "Greatest Hits, Classic Remixes and Music Videos". Box składa się z trzech płyt: CD z utworami, drugiej CD z remixami i DVD z teledyskami. Pracując ciężko nadal nad nowym albumem, grupa nie miała wokalistek ani podpisanego kontraktu z żadną firmą muzyczną. 
Do zespołu trafiają dwie młode wokalistki. Clarę Hagman  i Julię Williamson. Zespół zmienia nazwę na Ace. Of. Base i ma nowe logo. 10 września ukazał się nowy singel nowego Ace of Base zatytułowany "All for You", a pełen album ukazał się 24 września. "The Golden ratio", tak się nazywa nowy studyjny album. Krążek otrzymał głównie dobre recenzje od krytyków. W noc sylwestrową na Wrocławskim rynku  w 2011 roku mogliśmy podziwiać nowy skład. Zaśpiewali największe hity a także utwór "All For You" pochodzący z nowego albumu.
Warto posłuchać nut ,które nie były znane na antenach radiowych ani w tv:

Young And Pround
I Pray
Dr Sun
Donnie
Dr Beat
One Day
The Golden Ratio 
Wave Wet Sand
Giving It Up
Change With The Light

Artykuły z czasopism:Fotogaleria
 


Dyskografia

Albumy
 
KompilacjeRzadkie wydania kaset na których gościnnie zaśpiewały inne zespoły
 

SingleWideoklipy
Koncerty


  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 komentarze:

Prześlij komentarz